TOSHKENT, 2026-yil 16-fevral – Karavan Info axborot agentligi. Oʻzbekistonlik tadbirkorlar 14-16-fevral kunlari Saudiya Arabistonining Makka shahrida boʻlib oʻtadigan Makka Halol Forumi 2026 xalqaro forumi va koʻrgazmasida ishtirok etmoqdalar.
170 kvadrat metrdan ortiq maydonni egallagan milliy ko'rgazma “Made in Uzbekistan” brendi ostida 30 dan ortiq mahalliy ishlab chiqaruvchilarni birlashtirdi.
Stendlarda eksportga yo'naltirilgan mahsulotlar: quritilgan mevalar, sabzavotlar, oziq-ovqat mahsulotlari va tayyor taomlar namoyish etilmoqda.
Tadbirda 15 mamlakatdan yetakchi halol sanoati ishlab chiqaruvchilari va investorlari ishtirok etdi. Forumda ishtirok etish Oʻzbekistonga xalqaro bozordagi mavqeini mustahkamlash, eksport doirasini kengaytirish va yangi biznes hamkorlar topish imkonini beradi.