- pasport nusxasi (seriyasi va raqami),
- soliq to'lovchining identifikatsiya raqami,
- xizmatlar uchun to'lovlarni amalga oshirish uchun yetarli mablag'ga ega bo'lgan bank kartasi ma'lumotlari.
Ushbu protsedura telekommunikatsiya xizmatlaridan foydalanuvchilarni identifikatsiyalash uchun belgilangan talablarga javob beradi.
Ilgari rasmiy ruxsatsiz foydalanilgan uskunalarga alohida e'tibor qaratilmoqda. Aloqa xizmati egalariga belgilangan ro'yxatdan o'tish tartibini bajarishni va qurilmalari Tojikiston Respublikasi qonunlariga muvofiqligini ta'minlashni tavsiya qiladi.
Aks holda, kompaniya ro'yxatdan o'tmagan uskunalarga nisbatan cheklovlar qo'llash yoki xizmatlar ko'rsatishni to'xtatish huquqiga ega.
Amaldagi tartibga muvofiq, foydalanuvchilar va uskunalarni ro'yxatdan o'tkazish kompaniyaning o'zi tomonidan amalga oshiriladi va zarur ma'lumotlar qonuniy talablar doirasida vakolatli organga taqdim etiladi.
Aloqa xizmati xizmatlardan foydalanish va ularni boshqarish jarayonini nazorat qiladi, nazorat va tartibga solish maqsadida ma'lumotlarga kirishni ta'minlaydi.
Sun'iy yo'ldosh internetining ishga tushirilishi raqamli iqtisodiyot, masofaviy ta'lim, teletibbiyot va elektron hukumat xizmatlarini rivojlantirish uchun qo'shimcha imkoniyatlar ochadi. Ushbu xizmat, ayniqsa, an'anaviy aloqa infratuzilmasi cheklangan yoki iqtisodiy jihatdan qiyin bo'lgan tog'li va chekka hududlar uchun juda muhimdir.
Tojikistonda Starlinkning rasmiy ishga tushirilishi mamlakatni global raqamli makonga yanada integratsiyalashtirish va uning telekommunikatsiya barqarorligini mustahkamlash yo'lidagi qadam sifatida qaralishi mumkin.