To'qqizinchi qismda Amudaryo qirg'oqlarini mustahkamlash ishlari 81 milliondan ortiq afg'onistonliklarga sarflangan mablag' evaziga boshlandi. – ИА Караван Инфо
To'qqizinchi qismda Amudaryo qirg'oqlarini mustahkamlash ishlari 81 milliondan ortiq afg'onistonliklarga sarflangan mablag' evaziga boshlandi.
AFG'ONISTON, 2026-yil 19-fevral – Karavan Info axborot agentligi. Afg'oniston Energetika va suv resurslari vazirligi Tahor viloyati, Darqad tumani, Yetim Teppa tumanida Amudaryo qirg'og'ini barqarorlashtirish loyihasi bo'yicha 8-uchastkada ishlar yakunlanganini va 9-uchastkada amaliy ishlar boshlanganini xabar qilmoqda.
Vazirlik ma'lumotlariga ko'ra, uzunligi bir kilometr va kengligi 22 metr bo'lgan sakkizinchi qism loyihasi 65 milliondan ortiq afg'onistonlik mablag' evaziga yakunlandi.
Ushbu loyihani moliyalashtirish vazirlikning rivojlanish byudjetidan ta'minlandi.
Uzunligi 1150 metr bo'lgan to'qqizinchi qism loyihasi 81 million afg'onistonlikdan ortiq mablag' evaziga ishga tushirildi.
Ushbu loyihani moliyalashtirish, shuningdek, mamlakat Energetika va suv resurslari vazirligining rivojlanish byudjeti hisobidan ham ta'minlanadi.